PERA MÜZESİ
Film programı: Ev Diye Bir Yer
06/10/2017 – 12/11/2017
Düzenleyen: Pera Film
Meşrutiyet Cd. No: 65, Tepebaşı, Beyoğlu
https://www.peramuzesi.org.tr/FilmProgram/Ev-Diye-Bir-Yer/211
ISTANBUL MODERN
Koleksiyon sergisi: Sanatçı ve Zamanı
Ağustos 2015 itibariyle kalıcı sergi
Pazartesi hariç her gün 10.00-18.00; Perşembe, 10.00-20.00
Düzenleyen: İstanbul Modern
Sanatçılar: Fahrelnissa Zeid, Aliye Berger, Semiha Berksoy, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Cihat Burak, Adnan Varınca, Avni Arbaş, Cafer Türkmen, Naile Akıncı, Aziz Albek, Nejad Melih Devrim, Neşet Günal, Gökşin Sipahioğlu, Adnan Çoker, Turan Erol, Ara Güler, Albert Bitran, Burhan Doğançay, Ömer Uluç, Erol Akyavaş, Yıldız Moran, Yüksel Arslan, Atilla Torunoğlu, Tülay Tura Börtecene, Devrim Erbil, Georg Baselitz, Mehmet Güleryüz, Hermann Nitsch, Sarkis, Nil Yalter, Neş’e Erdok, Burhan Uygur, Nur Koçak, Komet, Seyhun Topuz, Koray Ariş, Anselm Kiefer, Gülsün Karamustafa, Balkan Naci İslimyeli, Richard Wentworth, Tony Cragg, Richard Deacon, Azade Köker, Fatma Tülin, Şahin Kaygun, Erdağ Aksel, Kemal Önsoy, Barbara & Zafer Baran, William Kentridge, Canan Tolon, Coşkun Aral, İnci Eviner, Hüseyin Bahri Alptekin, Bedri Baykam, Handan Börüteçene, Tayfun Erdoğmuş, Julian Opie, İrfan Önürmen, Jennifer Steinkamp, Nuri Bilge Ceylan, Canan Dağdelen, Selma Gürbüz, Hale Tenger, Kutluğ Ataman, Mark Bradford, Aydan Murtezaoğlu, Manuel Çıtak, Gül Ilgaz, Merih Akoğul, Michael Raedecker, Pae White, Liam Gillick, Ekrem Yalçındağ, Vahap Avşar, Murat Germen, Mustafa Horasan, Ferhat Özgür, Ramazan Bayrakoğlu, Monica Bonvicini, Taner Ceylan, Olafur Eliasson, Doug Aitken, Ergin Çavuşoğlu, Margherita Manzelli, Gülay Semercioğlu, Murat Akagündüz, Haluk Akakçe, Hüseyin Çağlayan, Jennifer Allora & Guillermo Calzadilla, Ali Kazma, Servet Koçyiğit, Nuri Kuzucan, Şener Özmen, Vahit Tuna, Sterling Ruby, Tomas Saraceno, Fikret Atay, Cevdet Erek, Ebru Uygun, Elliott Hundley, Matt Saunders, Nilbar Güreş, Seçkin Pirim, Ali Alışır, Murat Pulat, Ardan Özmenoğlu, Burcu Perçin, Burcu Yağcıoğlu, :mentalKLINIK
Film programı: iyi bir komşu mahallenizde aktif midir?
21/09/2017 – 01/10/2017
Mekân: İstanbul Modern Sinema / Istanbul Modern Cinema
Meclis-i Mebusan Cd. Liman İşletmeleri Sahası, Antrepo 4, Karaköy, İstanbul
ADALAR MÜZESİ
Kişisel sergi: Sürgün kayıkları
14/07/2017 – 12/11/2017
Salı-Pazar, 09.00-18.00
Sanatçı: Gül Bolulu
Yılmaztürk Cd. No: 177/1, Aya Nikola, Büyükada
METRO İSTANBUL
Açık alan karma sergi: Bağlantı
01/09/2017 – 30/09/2017
Her gün, 06.00-00.00
Açılış kokteyli: 06/09/2017, 11.00-12.30
Küratör: Denizhan Özer
Sanatçılar: Mehmet Kavukçu, Gül Ilgaz, Varol Topaç, Yıldız Doyran, Beyza Boynudelik, Demet Taşpınar
Şişhane ve İTÜ Ayazağa metro istasyonları
M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattı
ELGİZ MÜZESİ
Heykel sergisi: Heykel Sanatının Ustalarına Saygı
04/07/2017 – 28/10/2017
Salı-Cuma, 10.00-17.00; Cumartesi, 10.00-16.00
Açılış: 03/07/2017
Düzenleyen: Elgiz Museum
Sanatçılar: Tanzer Arığ, Levent Ayata,Mahmut Aydın, Uğur Cinel, Arif Çekderi, Halil Daşkesen, Çağdaş Erçelik, Emre Özçaylan, Ergin Soyal, Meliha Sözeri, Caner Şengünalp, Sanem Tufan, Şenay Ulusoy, Ersin Uysal
Sanatçı ve küratör konuşmaları: LUNAR
15/09/2027 – 15/11/2017
Açılış: 15/09/2017, 11.00
Küratör: by Huma Kabakcı
Sanatçı: SARP
Çarşamba, Perşembe, Cuma, 11.00-17.00; Cumartesi, 10.00-16.00; Salı günleri randevu ile
Sanatçı konuşması: 15/09/2017, 11.30
Rezervasyon: +90 (212) 290 25 25
Koleksiyon seçkisi
Tarihler için web sitesini ziyaret edin.
Salı-Cuma, 10.00-17.00; Cumartesi,10.00-16.00
Mekân: Elgiz Müzesi Süreli Sergi Alanı, Maslak Mahallesi, Meydan Sk. Beybi Giz Plaza B Blok, Sarıyer, İstanbul
HİSAR OKULLARI
Karma sergi: Eleştirel Düşünce
05/09/2017 – 05/11/2017
Her gün, 08.30-16.30
Açılış: 12/10/2017
LCV: Burak Öztürkmen, +90 (545) 468 00 78, burakozturkmen@ggl.hisarschool.k12.tr
Küratör: Pırıl Güleşçi
Sanatçılar: Ali Kabaş, Aliye Simavi, Ayşe Wilson ,Günnur Özsoy ,Hale, Güngör Oppenheimer, Hasan Pelevan, Horasan, İsmet Doğan, İzel Topaloğlu, Kemal Tufan, Manolya Çelikler, Murat Işık, Nesli Türk, Ozan Türkkan, Özer Toraman, Reysi Kamhi, Sedat Akdoğan, Sevim Kaya
Hisar Okulları Kültür Merkezi, Göktürk Mah. İstanbul Cd. No: 3, Eyüp, İstanbul
GALERİ 77
Karma sergi: Komşuya Davet
06/09/2017 – 25/11/2017
Pazartesi-Cuma, 11.00-18.00; Cumartesi, 11.00-14.00
Açılış: 06/09/2017, 11.00-18.00
LCV / RSVP: Buğra Uzunçelebi, +90 (533) 315 27 35, istanbulbuzz@gmail.com
Küratör: Buğra Uzunçelebi
Sanatçılar: Ara Alekian, ARAQEL, Vahram Davtian, Samuel Gareginyan, Armen Gevorkian, Sedat Girgin, Ruben Grigorian, Sarkis Hamalbashian, Arthur Hovhannisian, David Kareyan, Emil Kazaz, Annie Kurkdjian, Gabriel Manoukian, Tigran Matulian, Ara Mikaelian, Daron Mouradian, Sergey Narazyan, Vachagan Narazyan, Ani Qananyan, Armén Rotch, Tigran Sahakyan, Tigran Tsitoghdzyan, Teni Vardanyan, Gevorg Yeghiazarian, Sam Zumian
Necatibey Cd. No: 77, Ayvaz Han, Karaköy, İstanbul
MIXER
Karma Sergi: o+oma+a (otomata / automata)
07/09/2017 – 07/10/2017
Salı-Cumartesi, 11.00-19.00
Küratör: Mixer & Artbiztech
Sanatçılar: Ahmet Duru, Alican Leblebici, Ali Elmacı, Ali Şentürk, Ayşe Hilal Ateş, Berk Yüksel, Elif Esen, Evren Erol, Gökçen Dilek Acay, Gülhatun Yıldırım, Hasan İlkan Cebeci, Meltem Şahin, Murat Can Kurşun, Neşe Topçuoğlu, Nur Gürel, Oğuz Emre Bal, Özcan Saraç, Özgür Ballı
Sıraselviler Cd. No: 35, 2. Bodrum Kat, Beyoğlu, İstanbul
VERSUS ART PROJECT
Karma sergi: Paris Fashion Week
07/09/2017 – 15/10/2017
Pazartesi-Cumartesi, 11.00-19.00
Açılış: 07/09/2017, 18.00-20.00
LCV: +90 (212) 258 14 14, info@versusartproject.com
Küratör: Yekhan Pınarlıgil
Sanatçılar: Majida Khattari, Yto Barrada, Zoulikha Bouabdellah, Ghazel Halida Boughriet, Ninar Esber
Kuloğlu Mah. Gazeteci Erol Dernek Sk. No: 11/3, Hanih Han, Beyoğlu, İstanbul
X-İST
Kişisel sergi: Ev İmkansız Denen Yerdir
07/09/2017 – 14/10/2017
Salı-Cumartesi / Tuesday-Saturday, 10.30-19.30
Açılış: 07/09/2017, 18.00-20.00
Küratör: Işın Önol
Sanatçı: Didem Erk
Abdi İpekçi Cd. Kaşıkçıoğlu Apt. No: 42 A/2, Nişantaşı, İstanbul
ANNA LAUDEL CONTEMPORARY
Karma Sergi: Past Meets Present
07/09/2017 – 13/10/2017
Salı-Cumartesi, 12.00-19.00; Pazar, 12.00-18.00
Açılış: 07/09/2017, 18.30-20.30
Küratörler: Huma Kabakcı & Mine Küçük
Sanatçılar ve katılımcılar: Sami Aslan, Burçak Bingöl, Hera Büyüktaşçıyan, Ahmet Civelek, Onur Hastürk, Patrick Hough, Bilal Hakan Karakaya, Seçil Kınay, Hasan Kıran, Maude Maris, Ardan Özmenoğlu, Murat Palta, Shahpour Pouyan, Gazi Sansoy, Elvan Tekcan, Pınar Yolaçan
Küratöryel tur: 23/09/2017, 17.00-18.30
Sanatçı konuşmaları: 24/09/2017, 17.00-18.30
TORK Dance Art Dans Enstelasyonu: 28/09/2017, 18.30-19.30
Küratöryel tur ve sanatçı konuşmaları için LCV: +90 (212) 243 32 57, +90 (505) 809 61 86, contact@annalaudel.gallery
Bankalar Cd. No: 10, Karaköy, İstanbul
LEICA GALLERY ISTANBUL
Kişisel sergi: The Myth of Men
07/09/2017 – 02/12/2017
Salı-Pazar, 11.00-19.00
Küratör: Yasemin Elçi
Sanatçı: Ahmet Polat
Açılış: 07/09/2017, 18.00-20.30
Bomontiada, Birahane Sk. No: 1/C, Bomonti, Şişli, İstanbul
GALERIST
Kişisel sergi: TERRA AMATA
07/09/2017 – 14/10/2017
Salı-Cuma, 11.00-19.00; Cumartesi / Saturday, 12.00-19.00
Açılış: 07.09.2017, 19.00-21.00
Sanatçı: Tunca
Meşrutiyet Cd. No: 67/1, Tepebaşı, Beyoğlu, İstanbul
Karma sergi: Geceden Sonra
08/09/2017 – 22/09/2017
Salı-Pazar, 10.00-18.00
Açılış: 08/09/2017, 18.00- 20.00
Sanatçılar: Çağla Köseoğulları, Fulya Çetin
Mekân: FAİL Yayınları, Çukurcuma Cd. No: 6-3/A, Beyoğlu
KRANK ART GALLERY
Solo sergi: Roman Uranjek
08/09/2017 – 05/11/2017
Salı-Pazar, 11.00-19.00
Açılış: 07/09/2017, 18.00-20.00
Sanatçı: Roman Uranjek
Tomtom Mah. Tomtom Kaptan Sk. Şakir Efendi Apt. No: 8/15, Beyoğlu, İstanbul
COLLECTIVE ÇUKURCUMA
Karma Sergi: Survival Kit – Subtlety as Methodology
08/09/2017 – 07/10/2017
Çarşamba-Cumartesi, 13.00-19.00
Açılış: 07/09/2017
Küratörler: Naz Cuguoglu, Serhat Cacekli, Nikolay Alutin
Sanatçılar: Larissa Araz, Cansu Çakar, Özgür Demirci, Didem Erk, Dima Filippov, Evgeny Granilshchikov, Dmitriy Lyashenko, Irina Petrakova, Marina Ragozina, Eşref Yıldırım
Mekân: Space Debris, Kemankeş Mah. Hoca Tahsin Sk. No: 15, Kat 1, Karaköy, Beyoğlu
Sergi ve sunum: Büro
08/09/017 – 12/11/2017
Pazartesi-Cuma, 11.00-18.00
Açılış: Bilsar Binası Garajı, 08/09/2017, 18.00-21.00
Küratör: Esra Sarıgedik Öktem
Sanatçılar: Hüseyin Bahri Alptekin, Ergin Çavuşoğlu, Cengiz Çekil, Gülsün Karamustafa, CANAN
Mekânlar: Bilsar Binası Garajı (Meşrutiyet Cd. Kıblelizade Sk. No: 5/A, Beyoğlu, İstanbul) & Collectorspace (Taksim Gümüşsuyu Mah. İnönü Cd. No: 9/C, Beyoğlu, İstanbul)
Kişisel sergi: sarı punctum
08/09/2017 – 11/11/2017
Pazartesi-Cumartesi, 11.00-19.00
Küratör: Norgunk
Sanatçı: Sarkis
Mekân: Riverrun, Hacımimi Mah. Boğazkesen Cad. No: 31 Tophane, Beyoğlu
THE PILL
Kişisel sergi: Hayvan Çiftliği
09/09/2017 – 11/11/2017
Salı-Cumartesi, 10.00-18.00
Sanatçı: Ferhat Özgür
Açılış: 09/09/2017, 18.00-20.00
Mürselpaşa Cd. No: 181, Balat, Fatih, İstanbul
ÖKTEM&AYKUT
Kişisel sergi: Hatırlayışta Tekeşlilik
09/09/17 – 07/10/17
Salı-Cumartesi, 12.00-19.00
Sanatçı: Gökçen Cabadan
Açılış: 09/09/2017, 16.00-20.00
Büyük Hendek Cd. Portakal Sk. No: 2, Galata, İstanbul
PG ART GALLERY
Karma sergi: Hiçbir Şeyin Resimleri
09/09/2017 – 07/10/2017
Salı-Pazar, 11.00-19.00
Açılış: 09/09/2017, 17.00-19.00
Küratör: Ari Akkermans
Sanatçılar: Alexandra Paperno, Amba Sayal–Bennett, Bilge Friedlaender, Chris Barnard, Damir Muratov, Devran Mursaloğlu, Eda Soylu, Hala Schoukair, Ivan Novikov, Katherina Olschbaur, Kevin Finklea, Petr Kirusha, Sandra Çavdar, Sergey Rozhin, Vitaly Barabanov
Çukurcuma Cd. No: 40/1, Firuzağa, Beyoğlu, İstanbul
GALLERY APEL
Grup Sergisi: Komşu 3
09/09/201 – 14/10/2017
Salı-Cumartesi, 11.30-18.30
Açılış: 09/09/2017, 18.00-20.00
Küratör: Nuran Terzioğlu
Sanatçılar: Endam Acar, İdil Akbostancı, Ali Aksakal, Yeşim Bayrak Avinal, Aydan Baktır, Esra Carus, Sakine Çil, Can Göknil, Güler Güngör, Kurucu Koçanoğlu, Raziye Kubat, Suzy Hug Levy, Julie Mardin, Leyla Sakpınar, Elvan Serin, Rüçhan Şahinoğlu, Yıldız Şermet, Gamze Taşdan, Shirley Verette, Y. Bahadır Yıldız
Hayriye Cd. No: 5/A, Galatasaray, İstanbul
PROTOCINEMA
Kişisel sergi: Adrian Paci & karma sergi: Kiralık, Satılık
09/09/2017 – 14/10/2017
Çarşamba-Cumartesi, 12.00-18.00
Açılış: 09/09/2017, 18.00-20.00
Küratör: İbrahim Cansızoğlu
Sanatçılar: Adrian Paci, Ani Çelik Arevyan, Antonio Cosentino, Gülşah Mursaloğlu, The Soundscape of Istanbul Project
Mekân: Hamursuz Fırını, Bereketzade Mah. Şair Ziya Paşa Cd. No: 13, Galata, Beyoğlu, İstanbul
SOCIAL ANTIQUES HOUSE
Kişisel sergi: Ahmet Oran’s Visions from Surface
10/09/2017 – 10/10/2017
Salı-Cumartesi, 11.00-18.30
Rezervasyon: alpfer.mail@gmail.com, (532) 572 05 27
Küratrler: Ebru Büyükbayrak, Cemal Yağız Alpfer
Sanatçı: Ahmet Oran
Kuloğlu Mah. Ağa Külhanı Sk. Beyoğlu, İstanbul
Pİ ARTWORKS
Kişisel sergi: Çizgiler Camiası
10/09/2017 – 28/10/2017
Pazartesi-Cumartesi, 10.00-19.00
Küratör: Aslı Seven
Sanatçı: Nancy Atakan
Açılış: 10/09/2017, 11.00-16.00
Mumhane Cd. No: 52, Kat 3, Karaköy, Beyoğlu, İstanbul
ARTER - SANAT İÇİN ALAN | SPACE FOR ART
Kişisel sergi: Kaf Dağı’nın Ardında
11/09/2017 – 24/12/2017
Salı-Perşembe, 11.00-19.00; Cuma-Pazar, 12.00-20.00
Açılış: 11/09/2017, 11.00-20.00
Küratör / Curated by Nazlı Gürlek
Sanatçı / Artist: CANAN
İstiklal Cd. No: 211, Beyoğlu, İstanbul
ADAS – ARCHITECTURE DESIGN ART SPACE
Kişisel sergi: Önüm Arkam Sağım Solum
11/09/2017 – 21/10/2017
Salı-Cumartesi, 10.00-18.00
Açılış: 11/09/2017, 18.00-19.00
Sanatçı / Artist: Şakir Gökçebağ
Çalışkan Sk. No: 33, Seyrantepe, İstanbul
MEBUSAN25
Kişisel Sergi: Post-Apocalyptic
11/09/2017 – 01/10/2017
Her gün, 10.00-20.00
Açılış: 11/09/2017, 17.00-21.00
Sanatçı: Metin Çelik
Kılıçali Paşa Mah. Meclis-i Mebusan Cd. No: 25, Beyoğlu, İstanbul
SCHNEIDERTEMPEL SANAT MERKEZİ
Karma sergi: Fabrikasyon
11/09/2017 – 07/10/2017
Çarşamba-Pazar, 11.00-18.00
Açılış: 11/09/2017, 18.00-20.00
Küratör: Tuçe Erel
Sanatçılar: Gili Avissar, Stephanie Müller, Lisa Simpson
Bankalar Cd. Felek Sk. No: 1, Karaköy, İstanbul
MERKUR
Koleksiyon sergisi: World Soup
11/09/17 – 16/10/17
Pazartesi-Cumartesi, 10.00-19.00
Açılış: 11/09/17, 18.00-20.00
LCV: +90 (212) 231 69 87
Küratör: Sabiha Kurtulmuş
Sanatçılar: Angel Otero, Tracey Emin, Angela Bulloch, Jeppe Hein, Fatma Tülin, Ozan Oganer, Suat Akdemir, Arzu Akgün, Bahar Oganer, Sabire Susuz, Şevket Sönmez
Mim Kemal Öke Cd. Erenler Apt. No: 12, Nişantaşı, İstanbul
BRITISH COUNCIL & MIXER
Kültür Sanat Yazarlığı Atölyesi
12/09/2017
Düzenleyen: British Council & Mixer
Katılımcılar: Ben Eastham, Merve Akar Akgün, Gökcan Demirkazık
Mekân: Mixer, Sıraselviler Cd. No: 35, 2. Bodrum Kat, Beyoğlu, İstanbul
britishcouncil.org.tr/programmes
BALLON ROUGE
Kişisel sergi: Merve Iseri
12/09/2017 – 28/09/2017
Pazartesi-Cumartesi, 11.00-19.00
Açılış: 12/09/2017, 18.00-20.00
LCV: nicoledeeorourke@gmail.com
Küratör: Nicole O’Rourke
Sanatçı: Merve Iseri
Boğazkesen Cd. No: 78, Cihangir, Beyoğlu, İstanbul
SEVİL DOLMACI ART CONSULTANCY
Kişisel sergi: Loris Cecchini – Seed Syllables
12/09/2017 – 02/11/2017
Pazartesi-Cumartesi, 10.30-19.00
Rezervasyon: Gözde Kırksekiz, Nazlı Güven, info@sevildolmaci.com, (212) 258 95 85, (536) 260 10 88
Sanatçı: Loris Cecchini
Maçka Cd. Narmanlı Apt. No: 24/32, Teşvikiye, İstanbul
500. YIL VAKFI TÜRK MUSEVİLERİ MÜZESİ
Pazartesi-Perşembe, 10.00-17.00; Cuma, 10.00-13.00; Pazar, 10.00-14.00
Kapalı: Cumartesi, 21-22/09/2017, 29/09/2017, 5/10/2017
Sürekli film gösterimi: Galata’da Gece Gezintisi
12/09/2017 – 12/11/2017
Yönetmen: Nuri Kaya
Karma fotoğraf sergisi: Komşu Kapısı Can Kapısı
12/09/2017 – 28/09/2017
Küratör: Rubi Asa
Sanatçılar: Bilal Akar, Berge Arabian, Mıgırdıç Arzivyan, Rubi Asa, Onur Caymaz, Kemal Eskenazi, Henri Kandiyoti, Alberto Modiano, Jil Pardo, Emine Ülkerim vd.
Günübirlik tur: Semavi Dinlerin İzinde Galata
15/10/2017 – 29/10/2017
Buluşma saati: 10.00
Rehber: Mois Gabay
Öğle yemeği: Müzede Sefarad Öğle Yemeği
15/10/2017 – 29/10/2017, 12.00-14.00
Düzenleyen: Röne Gülerşen
LCV: info@muze500.com, +90 (212) 292 63 33
Etkinlik ücretlidir. Güvenlik nedeniyle kimlik kartı ile gelinmesi gereklidir.
Bereketzade Mah. Büyük Hendek Cd. No: 39, Beyoğlu, İstanbul
PİLOT GALERİ
Kişisel sergi: Paradise Productions
12/09/2017 – 21/10/2017
Sanatçı: Constantinos Tallotis
Mekân: Pilot Galeri, Sıraselviler Cd. No: 85/A, Beyoğlu, İstanbul
Kişisel sergi: Welcome to Homeland
14/09/2017 – 21/10/2017
Düzenleyen: Das Art Project
Sanatçı: Halil Altındere
Mekân: Sadık Paşa Köşkü, Cihangir Cd. No: 2, Beyoğlu, İstanbul
PİRAMİD SANAT
Kişisel sergi: Oyun Bitti – Bir Gezi Tanıklığı
12/09/2017 – 29/10/2017
Her gün, 11.00-23.00
Açılış: 12/09/2017, 18.00-22.00
Küratör: Sinan Eren Pek
Sanatçı: Tülin Onat
Feridiye Cd. No: 25, Taksim, İstanbul
piramidsanat.com http://www.piramidsanat.com
INSTITUT FRANÇAIS, İSTANBUL
Karma sergi: Aylaklar
13/09/2017 – 03/11/2017
Küratör: Bige Örer
Sanatçılar: Aslı Çavuşoğlu, İnci Furni, Yasemin Özcan, İz Öztat & Zişan, Güneş Terkol
İstiklal Cad. No: 4, Taksim, Istanbul
ŞEKERBANK AÇIKEKRAN
Kişisel sergi: Felsefi Tiyatro
12/09/2017 – 18/11/2017
Salı-Cumartesi, 09.30-19.30
Küratör: Ali Akay
Sanatçı: Jasemina Cibic
Açıkerkan Yeni Medya Sanatları Galerisi, Teşvikiye Cd. No: 37/1, Şişli, İstanbul
DİGİ.LOGUE
Karma sergi: Futuretellers
13/09/2017 – 30/10/2017
Salı-Pazar, 10.30-20.30
Açılış: 13/09/2017, 17.00-19.00
Düzenleyenler: Digi.logue & Lalin Akalan
Sanatçılar: Pınar Yoldaş, Candaş Şişman, Eren Başbuğ, Alp Güneysel, Özge Ejder, Elif Ayiter (Alpha Auer), Onur Sönmez, Elif Demirci (Data Fobik), Alper Derinboğaz, Ali Demirel & Joanie LeMercier, Selçuk Artut
Mekân: Zorlu Performans Sanatlari Merkezi, Levazım Mah. Koru Sk. No: 2, PSM / 70, Zincirlikuyu, Beşiktaş, İstanbul
Kişisel sergi: Memorabilia
13/09/2017 – 12/11/2017
Salı-Pazar, 10.00-18.00
Rezervasyon: Melike Canatan, +90 (535) 234 73 34, +90 (212) 293 32 22
Sanatçı: Selma Gürbüz
Sanatçı ile konuşma: 20/09/2017, 14.00-16.00
Boğazkesen Cd. No: 76/A, Tophane, Beyoğlu, İstanbul
SALT
Araştırma sergisi: İşveren Sergisi
13/09/2017 – 26/11/2017
Salı-Cumartesi, 12.00-20.00; Pazar, 12.00-18.00
Düzenleyen: SALT Araştırma ve Programlar / SALT Research and Programs
SALT Galata
Bankalar Cd. No: 11, Karaköy, İstanbul
MASUMİYET MÜZESİ
Kitap tanıtımı: Cep Müzesi Masumiyet Müzesi’nde
13/09/2017, 18.00-20.00
Sanatçı: Dayanita Singh
Çukurcuma Cd. Dalgıç Çıkmazı No: 2, Beyoğlu, İstanbul
DİYALOG
Göçe, sürgüne ve kültürel kimliğe adanan yuvarlak masa toplantıları, gösterimler, paneller, sergiler ve partiler: Mahalla
13/09/2017 – 27/09/2017
Açılış: SALT Galata, 19/09/2017, 19.00
Düzenleyenler: Thomas Büsch, Sabine Küper-Büsch
Katılımcılar: Iris Andraschek, Hubert Lobnig, Bettina Hutschek, Pınar Öğrenci, Ulf Aminde, Omar Berakdar, Glen Calleja, Nawar Bulbul, Sara Alberani, Elena Abbiatici, Fide Dayo, Kamen Stoyanov, Katharina Svoboda, Sherine Anis, Maren Richter, Lanna Idriss, Angelika Stepken, Ahmed Bugri, Marita Muukkonen, Ivor Stodolsky, Moira Bernadonis, Asena Günal vd.
İşbirliğiyle: Goethe-Institut, Italian Cultural Center, Austrian Cultural Forum, Friedrich-Ebert-Foundation, French Cultural Institute, Villa Romana, Bahçeşehir University vd. işbirliğiyle
Mekânlar: SALT, Istanbul Contemporary, arthere, Havuz Bina, Italian Cultural Center, Austrian Cultural Forum, French Cultural Insitute, Bahçeşehir University, Goethe-Institut
ZİLBERMAN GALLERY
Kişisel sergi: Homo Fragilis
13/09/2017 – 04/11/2017
Salı-Cuma, 10.00-19.30; Cumartesi, 12.00-19.00
Açılış: 12/09/2017, 18.00-20.00
Sanatçı: Erinç Seymen
Karma sergi: Ohne Titel
13/09/2017 – 04/112017
Salı-Cuma, 10.00-19.30; Cumartesi, 12.00-19.00
Sanatçılar: Halil Altındere, Ayşe Erkmen, Gülsün Karamustafa, Sarkis, Bülent Şangar, Nasan Tur
Açılış: 12/09/2017, 18.00-20.00
İstiklal Cd. No: 163/5, Mısır Apt. Kat 2 / 2nd floor, Beyoğlu, İstanbul
BLOK ART SPACE
Proje sergisi: MAJAZ
13/09/2017 – 30/11/2017
Salı-Cumartesi, 11.00-18.30
Sanatçılar: Sahand Hesamiyan, Buşra Tunç
Kuloğlu Mah. Faik Paşa Sk. No: 22 D: 2, Beyoğlu, İstanbul
NINE DRAGON HEADS
Karma sergi, performans, konferans
14/09/2017 – 05.10.2017
Açılış: 12.09.2017, 18.00-21.00
LCV / RSVP: Denizhan Ozer, +90 (533) 572 20 88
Küratörler: Denizhan Ozer & Magda Guruli
Sanatçılar: Alois Schild, Ali Bramwell, Antti Tenetz, Asli Ozok, Bedri Baykam, Christophe Doucet, Daniela Di Maddalena, Denizhan Ozer, Enrique Munoz Garcia, Gabriel Adams, Gordana Andjelic Galic, Harold De Bree, Iliko Zautashvili, Jessy Rahman, Kazunori Kitazawa, Kelli Sharp, Kim Jaenam, Lee Leenam, Paul Buchanan, Pang Hyosung, Sim Jaebun, Suh Yoonhee, Susanne Muller, Yoo Jounghye
İşbirliğiyle: Impulse (Kam Yeonhee, Park Yongsu, Park Jaeseug, Cha Yeongwon), Shin Yong Gu, Light House (Moon Sangwook, Jang Wongyu, Yoon Hyun Seob), Lim Eunsu & Jusuf Hadzifezovic, Seren Ceren Asyali
Haydarpaşa Tren İstasyonu
Haydarpaşa Gar Sk. Kadıköy, İstanbul
MARSİSTANBUL
Karma sergi: Collateral
14/09/2017 – 14/10/2017
Salı-Cumartesi, 11.00-19.00
Açılış: 14/10/2017, 18.00-20.00
Rezervasyon: pinarogrenci@yahoo.com
Küratörler: Marita Muukkonen, Ivor Stodolsky
Sanatçılar: Issa Touma, Pınar Öğrenci, Erkan Özgen
Bostanbaşı Cd. No: 10, Taksim, İstanbul
Karma sergi: Kökten Uca
14/09/2017 – 14/10/2017
Pazartesi-Cuma, 10.00-17.00
Açılış: 14/09/2017, 18.00-20.00
Sanatçılar: Ezgi Kılıç, Yasemin Nur, Mert Öztekin, Güneş Terkol, Sevil
Tunaboylu, Arzu Yayıntaş
Mekân / Venue: Mimar Sinan Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu Ek Sergi Alanı, Meclis-i Mebusan Cd. No: 24, Fındıklı, Beşiktaş, İstanbul
CELEBRATION
Enstellasyon, performans: Stardust
14/09/2017 – 24/09/2017
Her gün: 10.00-19.00
Açılış: 14.09.2017, 18.00-20.00
Düzenleyen: Celebration
Sanatçı: Gül Kozacıoğlu
St. Helena Şapeli, Meşrutiyet Cd. No: 44, Tepebaşı, Taksim, İstanbul
SANAT VE BEŞERİ BİLİMLER ARAŞTIRMA KONSEYİ, BİRLEŞİK KRALLIK
Karma sergi ve atölyeler: Komşuda Pişer, Bize de Düşer – Bir Kolektiflik Sergisi 14/09/2017 – 14/10/2017
Çarşamba-Pazar, 12.00-19.00; Salı günleri randevu ile
Açılış: 14/09/2017, 18.00-21.00
Rezervasyon: directors@halkaartproject.net, +90 (216) 550 29 90, +90 (535) 781 25 91
Düzenleyen: Işıl Eğrikavuk
Sanatçılar ve katılımcılar: Dadans, HAH, Pelesiyer, artıkişler, birbuçuk, İstanbul Permakültür Kolektifi
Mekân: Halka Sanat, Caferağa Mah. Bademaltı Sk. No: 24/1, Moda, Kadıköy, İstanbul
DİRİMART
Kişisel sergi: Franz Ackermann
14/09/2017 – 15/10/2017
Salı-Cumartesi, 10.00-19.00; Pazar, 12.00-19.00
Rezervasyon: +90 (212) 232 66 66
Sanatçı: Franz Ackermann
Açılış: 14/09/2017, 18.00-21.00
Mekân: Dirimart Dolapdere, Irmak Cd. No: 1-9, Dolapdere, İstanbul
Karma sergi
14/09/2017 – 30/10/2017
Salı-Cumartesi, 10.00-19.00; Pazar, 12.00-19.00
Açılış: 14/09/2017, 18.00-21.00
Mekân: Dirimart Nişantaşı, Abdi İpekçi Cd. Arman Palas Apt. No: 7/4, Nişantaşı, İstanbul
Pagan Sesler
15/09/2017 – 22/11/2017
Pazartesi hariç her gün 11.30-19.30
Rezervasyon: Melis Balkan, +90 (533) 203 14 77
Düzenleyenler: Nevzat Sayın & Reha Erdem
Sanatçı: Tardu Kuman
Mekân: Eski Anadolu Diş Deposu, Piri Paşa Mah. Karagöz Sk. No: 1, Hasköy, Beyoğlu, İstanbul
BRITISH COUNCIL
Konuşma: Görsel Üzerinden Yazmak
15/09/2017, 16.00-17.30
Katılımcılar: Ben Eastham, Merve Ünsal
Mekân: Pera Müzesi Oditoryum, Asmalı Mescit mahallesi, Meşrutiyet Cd. No: 65, Beyoğlu, İstanbul
AÇIK DİYALOG İSTANBUL
Panel: Değişim Sanatı: Kültürel Sağkalım için Stratejiler
15/09/2017, 10.00-12.00
Rezervasyon: info@opendialogueistanbul.com, (212) 939 76 62, (532) 316 98 07
Düzenleyen: Açık Diyalog Istanbul, Nuova Icona
Küratörler: Billur Tansel, Vittorio Urbani
Moderatör: Vittorio Urbani
Panelistler: Ayşe Erek, Beral Madra, Mehmet Kütükçüoğlu
Mekân: Cezayir, Firuzağa Mah. Hayriye Cd. No: 12, Beyoğlu
Konferans: Kültür Mirası ve Komşuluk İlişkileri
16/09/2017, 11.00-13.00
Rezervasyon: info@opendialogueistanbul.com, (212) 939 76 62, (532) 316 09 07
Küratörler: Billur Tansel, Prof. Dr. Ufuk Kocabaş
Moderatör: Doç. Dr. Nevra Ertürk
Konuşmacılar: Prof. Dr. A. Zeynep (Nayır) Ahunbay, Prof. Dr. Ali Akay, Murat Germen, Prof. Dr. Asuman Türkün
Mekân: Akbank Sanat, Sehit Muhtar Mah. İstiklal Cd. No: 8, Beyoğlu
Bu proje Akbank Sanat işbirliği ve UNESCO desteği ile gerçekleştirilmiştir.
Açık Diyalog İstanbul Çocuk Eğitim Programları
21/09/2017, 22/09/17, 23/09/2017, 24/09/2017, 30/09/17, 01/10/17, 12/11/2017 tarihlerinde Yaratıcı Drama, Stop Motion Animasyon, Performans, Deneysel Sanatlar, 3 Boyutlu Görsel Sanatlar ve Masalcı Ressam atölyeleri yer almaktadır.
Bilgi ve rezervasyon: info@opendialogueistanbul.com, (212) 939 76 62
Katılımcılar: Azime Sarıtoprak, Burçak Konukman, Elçin Ekinci, Elif Yılmaz, Işıl Aydemir, Pınar Yılmaz, Şiri Kohen, Tuğba Özer
Mekân: Açık Diyalog, Valikonağı Cd. Ece Apt. No: 106/1, Teşvikiye, Şişli
Bu projeler Artdeco ve Color Box malzeme desteği ile gerçekleştirilmiştir.
DEPO
Kişisel sergi: Avrupa’nın Hasta Adamı – Mimar
15/09/2017 – 29/10/2017
Salı-Pazar, 11.00-19.00
Açılış: 14/09/2017, 18.30-20.30
Küratör: Yael Messer
Sanatçı: Dor Guez
Karma sergi: Meleklerin Payı
15/09/2017 – 22/10/2017
Salı-Pazar, 11.00-19.00
Açılış: 14/09/2017, 18.30-20.30
Küratör: Deniz Artun
Sanatçılar: Erol Akyavaş, Züleyha Altıntaş, Fatih Aydoğdu, Gökhun Baltacı, Mehtap Baydu, Candeğer Furtun, Eda Gecikmez, Aslı Işıksal, İbrahim Karakütük, Mehmet Koyunoğlu, Nermin Kura, Mübin Orhon, Mert Öztekin, Necla Rüzgar, Anıl Saldıran, İlhan Sayın, Elvan Serin, Seval Şener, Ali Şentürk
Tütün Deposu, Lüleci Hendek Cd. No: 12, Tophane, İstanbul
MACAR KÜLTÜR MERKEZİ MACAR SANAT AKADEMİSİ
Karma sergi: Kişisel Alan
15/09/2017 – 12/11/2017
Pazatersi-Cumartesi, 10.00-18.00
Açılış: 14/09/2017, 19.00-21.00
Rezervasyon: mission.ist@mfa.gov.hu
Küratör: Gábor Lajta
Sanatçılar: Aknay János, Barabás Márton, Bukta Imre, Csáji Attila, Elekes Károly, Farkas Ádám, Filep Sándor, Jovián György, Kárpáti Tamás , Kovács Péter, Kő Pál, Kuti Dénes, Lajta Gábor, M. Novák András , Móser Zoltán, Regős István , Stefanovits Péter, Szabados Árpád , Szőcs Miklós Tui, Szurcsik József, Ujvárossy László, Vargha Mihály Veress Sándor, Véssey Gábor, Vinczeffy László
Kağıthane Polat Ofis, İmrahor Cd. No: 23, B Blok, Kağıthane, İstanbul
www.isztambul.balassiintezet.hu/tr/
IED ISTITUTO EUROPEO DI DESIGN
Konuşma: NOT AN ARTIST – Discovering the Professions of Contemporary Art
15/09/2017, 18.00
Moderatör: Igor Zanti
Katılımcılar: Deniz Ova, Tamara Chalabi, Harun Elibolca
Mekân: Istituto Italiano di Cultura Istanbul, Meşrutiyet Cd. No: 75, Tepebaşı, Beyoğlu, İstanbul
OPEN HOUSE
Karma sergi: Açık Ev
16/09/2017 – 30/09/2017
Küratör: Ceki Duşi
Yardımcı küratörler: Gül Kozacıoğlu, Ceren Akyol
Sanatçılar: Lü, Naz Balkaya, Gül Kozacıoğlu, Leyla Sakpınar, Uluç Ali Kılıç, Yağmur Cıngıllıoğlu, Stéphane Biron, Sami Baruh, Çağla Mısırlı, Emilia Demetriou, Tuğba Hacısüleymanoğlu, Suzette Banastey Dushi
Ihlamur Yolu Sk. Nişantaşı, İstanbul
https://www.facebook.com/events/484909438543130/
STUDIO-X ISTANBUL
Performans: I Spy with My Machine Eye
15/09/2017, 19.00-20.00
Düzenleyen: Columbia GSAPP
Sanatçı: Liam Young
Kişisel sergi: Liam Young – New Romance
16/09/2017 – 03/11/2017
Salı-Cuma, 10.30-13.00 & 14.00-18.00; Cumartesi, 14.00-18.00
Düzenleyen: Columbia GSAPP
Sanatçı: Liam Young
Açılış: 15/09/2017, 19.00-21.00
Atölye ve performans: “Nasıl bir şey bu performans sanatı?”
25-27/10/2017, 14.00-17.00
03/11/2017, 18.00-21.00
Düzenleyen: Ayça Ceylan
Meclis-i Mebusan Cd. No: 35/A, Salıpazarı, Beyoğlu, İstanbul
GALERİ NEV İSTANBUL
Kişisel sergi: İnci Eviner
16/09/2017 – 31/10/2017
Salı-Cumartesi, 11.00-18.30
Sanatçı: İnci Eviner
Mumhane Cd. No: 52, Kat 2 / 2nd floor, Karaköy, İstanbul
10 KARAKÖY, A MORGANS ORIGINAL HOTEL
Entalasyon / Installation: 10 Karaköy On
16/09/2017 – 16/10/2017
Küratör: Şanel Şan
Kemeraltı Cd. No: 10, Karaköy, İstanbul
SANATATAK
Sosyal etkinlik: Komşuda Pişer
Bienal süresince her perşembe, 17.00-21.00
Düzenleyen: Sanatatak
Sanatçılar: Ayşegül Sönmez, Hüseyin Gökçe, Ali Murat Ergül, Deniz Erben, Vivet Kanetti, Çınar Eslek, Üstüngel İnanç, Murat Tosyalı
Sanatatak Eğitim Ofisi
Ali Ferruh Sk. No: 8/A, Hasanpaşa, Kadıköy, İstanbul
PASAJ
Karma sergi & proje sunumu: Tarlabaşı’ndan kartpostallar
16/09/2017 – 17/09/2017
Cumartesi / Saturday, 18.00-22.00
Açılış: 16/09/2017, 18.00-22.00
Küratörler: Giorgio Caione, Christian Oxenius
Sanatçılar: Cihan Demiral, Aline Mauch, Peri Sharpe, Erdem Varol, Nikolas Ventourakis
Sanatçı ile alternatif şehir turu: Bayrampaşa’da Keşif
30/09/2017
LCV: +90 (533) 314 64 64
Sanatçı: Onur Ceritoğlu
Mekân: Hotel Encore İstanbul Bayrampaşa, Yenidoğan Mah. Sht. Naci Çakar Sk. No: 11, Bayrampaşa, İstanbul
Ömer Hayyam Cd. Kahya Bey Sk. No: 15, Kat 3 / 3rd floor, Tarlabaşı, Beyoğlu, İstanbul
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ
Sokak performansı: Privascape
16/09/2017 – 12/11/2017
Her cumartesi, 11.00-18.00
Rezervasyon: privascape@gmail.com
Küratörler: Dilek Öztürk, Fıtnat Cimşit Koş
Sanatçılar: Buşra Kilisli, İlayda Türkmen, Şeyda Özcan, Yağmur İnceleme
Mekân: Balat’ta karşılıklı iki ev
GÖÇEBE BAĞIMSIZ SANATÇI İNİSİYATİFİ & İTÜ GÜZEL SANATLAR BÖLÜMÜ
Kollektif sergi projesi: Taşı-n-ma / Collective exhibition project: Mov-ing
18/09/2017 – 20/10/2017
Pazartesi-Cuma, 09.00-17.00
Açılış: 18/09/2017, 17.00-19.00
Düzenleyen: Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi
Sanatçılar: Aynur Karakaş, Başak Avcı, Çetin Pireci, Deniz Pireci, Dinçer Güngörür, Ferhan Gözgü Çelik, Fethi Çelik, Füruzan Şimşek, Gazi Sansoy, Hülya Küpçüoğlu, Hüseyin Rüstemoğlu, Maria Sezer & Nil İlkbaşaran, Nazan Azeri, Nermin Ülker, Oğuz Haşlakoğlu, Pınar Genç, Rubi Asa & Oya Araç, Serra Mübeccel Gültürk, Tan Taşpolatoğlu
Mekân: İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi giriş katı / Istanbul Technical University Faculty of Architecture entrance floor, Harbiye Mahallesi, Taşkışla Caddesi, Şişli, İstanbul
Kişisel fotoğraf sergisi: Ahmet Ertuğ
18/09/2017 – 29/09/2017
Pazartesi-Cuma, 14.00-17.00
Randevu: ahmetertug@gmail.com
Mekân: Ahmet Ertuğ stüdyo ve galeri, Kuloğlu Mah. Turnacıbaşı Sk. No: 37, Beyoğlu, İstanbul
ahmetertug.com
vanishingpointbyahmetertug.com
UNIQ GALLERY & TURKMALL SANAT & IKGV
Davetli açık stüdyo: Birlikte – II
18/09/2017 – 01/10/2017
Salı-Pazar, 12.00-19.00
Düzenleyen: Uniq Gallery
Küratör: Kerim Kürkçü
Sanatçılar: Ağustos ayı boyunca Uniq Gallery’de gerçekleşecek portfolyo gösterimleri sonrasında seçilecek 5 Suriyeli ve 5 Türk Sanatçı
Mekân: Uniq Istanbul, Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cd. No: 4, Maslak, Sarıyer, İstanbul
Karma sergi: Birlikte – II
20/10/2017 – 29/12/2017
Pazartesi-Cuma, 09.30-18.00
Açılış: 20/10/2017, 18.00-20.00
Düzenleyen: Uniq Gallery
Küratör: Kerim Kürkçü
Sanatçılar: Ağustos ayı boyunca Uniq Gallery’de gerçekleşecek portfolyo gösterimleri sonrasında seçilecek 5 Suriyeli ve 5 Türk Sanatçı
Mekân / Venue: Turkmall Sanat, Turkmall Ağaçlı Ofis, Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cd. No: 4, Maslak, Sarıyer, İstanbul
Studio sergisi: Skylight – Ani Çelik Arevyan’ın stüdyosuna Aksel ve Morova bakışı
19/09/2017 – 30/09/2017
Salı-Pazar, 10.00-18.00
Açılış: 19/09/2017, 18.00-20.00
Düzenleyenler: Erdağ Aksel, Murat Morova
Sanatçı: Ani Çelik Arevyan
Mekân: Ani Çelik Arevyan Stüdyosu, Güzelbahçe Sk. No: 1, Arev Apt. Kat 2 / 2nd floor, Nişantaşı, İstanbul
SELF SERVICE ART
Atölye: Kentin Gri Alanlarında Sürüklenmek
19-21-28/10/2017, 14.00-18.00
Açılış: 19/10/2017, 14.00
Küratörler: Ayça Ceylan, Pınar Derin Gençer
Sanatçı: Sinan Logie
Atölye: Düşüncelerin Gerçekleşmesine Aracılık Eden Mekan Kavramının Bellekteki Davranışsal ve Algısal Yansımaları
30/09/2017
Her gün, 15.00-19.00
Açılış: 30/09/2017, 15.00
Küratörler: Ayça Ceylan, Pınar Derin Gençer
Sanatçı: Orkunt Turgay
Mekân: Studio-X Istanbul, Meclis-i Mebusan Cd. No: 35/A, Salıpazarı, Beyoğlu, İstanbul
A CORNER IN THE WORLD & BOMONTİADA ALT
Performanslar, konserler, sanatçı konuşmaları, söyleşiler, sergi: Sezon Açılış Haftası
19/09/2017 – 24/09/2017
Her gün, 10.00-24.00
Düzenleyen: A Corner in the World
Açılış: 19/09/2017, 19.00
Mekân: bomontiada Alt, Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Birahane Sk. No: 1, Şişli, İstanbul
SPACE DEBRIS & EXHİBİST MAGAZINE
Karma sergi: trans-ID
19/09/2017 – 15/10/2017
Salı, Cuma, Cumartesi, 11.00-18.00
Açılış: 19/09/2017, 19.00
Rezervasyon: info@exhibist.com
Küratörler: Seyhan Musaoğlu & Anna Zizlsperger
Sanatçılar: Autumn Ahn, Nancy Atakan, Luna Ece Bal, Bashir Borlakov, Sinan Bökesoy, Melis Bursin, Şakir Gökçebağ, Allen Grubesic, Selin Kocagöncü, Servet Koçyiğit, Suat Öğüt, Julie Upmeyer
Mekân: Surp Yerrotutyun Lutheran Church, Asmalı Mescit Mah. İstiklal Cd. No: 142, Beyoğlu, İstanbul
exhibist.com
spacedebrisart.org
MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
Kişisel sergi: Hatırla – Balkan Naci İslimyeli Restrospektifi
20/09/2017 – 28/10/2017
Salı-Pazar, 10.00-17.00
Açılış: 20/09/2017, 18.00-21.00
Küratör: Erkan Doğanay
Sanatçı: Balkan Naci İslimyeli
MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi
ENDLESS ART TAKSİM
Karma sergi ve performans: KİM’LİK : BARINILAN YER
20/09/2017 – 18/11/2017
Her gün, 10.00-20.00
Açılış: 20/09/2017, 19.00-22.00
Küratör: Kamu İstanbul
Sanatçılar: Ahu Akkan, Ali Alışır, Ali Kotan, Aslı Torcu, Balkan Naci İslimyeli, Bedri Baykam, Bubi, Deniz Sağdıç,Ergin İnan, Kadriye İnal, Horasan, Hanefi Yeter, Barış Cihanoğlu, Şahin Domin, Şinasi Göktürkler, Gülşah Bayraktar, İsmet Doğan, Arzu Başaran, Genco Gülan, İhsan Oturmak, Bahri Genç, Koray Ariş, Mahmut Aydın,Yusuf Taktak, Pınar Derin Gencer (Performans / Performance)
İnönü Mah. Elmadağ Cd. No: 28-30, Şişli, İstanbul
YANKÖŞE GÜNCEL SANAT PROJESİ
Kamusal alan yerleştirmesi
20/09/2017 – 20/03/2018
Her gün 24 saat açık
Sanatçı: Nermin Er
Mekân: Meclis-i Mebusan Cd. No: 85, Fındıklı, Kabataş, İstanbul
ANAMED Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi & Performistanbul
Performans: Bir
23/09/17, 17.00-20.00
Düzenleyen: ANAMED & Performistanbul
Küratör: Simge Burhanoğlu
Sanatçı: Nazlı Gürlek
Mekân: ANAMED Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi Teras Katı / Terrace, İstiklal Cd. No: 181, Merkez Han, Beyoğlu, İstanbul
anamed.ku.edu.tr
performistanbul.org
SACRA MİMARLIK
Karma sergi ve mimari konstrüksiyon: Ağustos Böceğini Savunmak Gerek
28/09/2017 – 15/10/2017
Pazartesi-Pazar, 10.00-18.00
Açılış: 28/09/2017, 18.00-21.00
Küratörler: Mahmut Wenda Koyuncu, Firdevs Kayhan
Sanatçılar: Mahmut Celayir, Hülya Emir, Esra Emir
Mekân: Adahan Hotel, Asmalı Mescit Mah. General Yazgan Sk. No: 14, Beyoğlu
DAİRE SANAT
Karma sergi: Bir Batik Ada ve Yüzeyde Kalma Taktikleri
07/10/2017 – 11/11/2017
Salı-Cumartesi, 10.00-18.00
Örgütleyen: Sibel Horada
Sanatçılar: Lütfen web sitesini ziyaret ediniz.
Açılış: 07/10/2017, 16.00
Cihangir, Akarsu Cd. Şimşirci Sk. Santral Apt. No: 11/1, Beyoğlu
Yürüyüş: Koku ve Dolaysız Duyular! Bir Komşuluk Rotası
7/10/2017 – 21/10/2017
Her Cumartesi
Rezervasyon: cansusekular@gmail.com, kerimkurkcu@gmail.com
Düzenleyen: Cansu Şekular, Kerim Kürkçü
Mekân: Tarihi Yarımada
Buluşma yeri daha sonra bildirilecektir.
WINDOWIST TOWER KARBON GALLERY
Karma sergi: Sanatsal Müdahaleler
11/10/2017 – 29/12/2017
Pazartesi-Cuma, 10.00-18.00; cumartesi randevu ile
Açılış: 11/10/2017, 18.00-22.00
LCV: info@karbongallery.com
Küratörler: Meral Bostancı, Mina Akdağ, Aslı Sabuncu
Sanatçılar: Adem Genç, Balkan Naci İslimyeli, Bedri Baykam, Bubi, Devrim Erbil, Ergin İnan, Güngör Taner, Halil Akdeniz, Meriç Hızal, Nur Koçak, Özdemir Altan, Tomur Atagök, Tülin Onat, Yusuf Taktak, Yücel Dönmez
Windowist Tower
Eski Büyükdere Cd. No: 26, Maslak
İTALYAN KÜLTÜR MERKEZİ
Konferans: Altmışlı yıllardan günümüze Roma sanat laboratuvarı
23/10/2017, 18.00-20.30
Türkçe-İtalyanca simültane çeviri
Düzenleyen: IIC Istanbul
Yürütücüler: Sandro Polo, Burcu Pelvanoğlu
Konuşmacılar: Lucilla Meloni, Daniela Lancioni, Giorgio De Finis
Kişisel sergi: Rus Gibi Bir Halı
26/10/2017 – 12/11/2017
Pazartesi-Cumartesi, 08.00-19.00
Açılış: 26/10/2017, 17.00-20.00
Küratör: Anastasiia Piletckaia, Özgenur Geris
Sanatçı: Andrey Budko
Mekân: Babıali Çarşısı, Alemdar Mah. Basmuhasip Sk. No: 7, Cağaoğlu, Fatih, İstanbul
HAM:M
Sergi ve film gösterimi: Ham:M Zemin
26/10/2017 – 12/11/2017
Her gün, 10.00-19.00
Açılış: 26/10/2017, 19.00-21.00
Düzenleyen: Istanbul-in-Between
Katılımcılar: Ham:M Tasarım, Zanaat ve Üretim Ekibi
Ham:M Bomonti
Paşa Mah. Hasret Cd. No: 53, Şişli, İstanbul
BİLGE ALKOR SANAT KOLEKSİYONU
Kişisel sergi ve performans: Animalia
Tarihler daha sonra açıklanacaktır.
Salı-Cumartesi, 11.00-19.00
Düzenleyen: Bilge Alkor Sanat Koleksiyonu
Sanatçılar: Bilge Alkor, Aslı Bostancı
Maçka Cd. No: 24/24, Narmanlı Apt. Kat 2 / 2nd floor, Teşvikiye, İstanbul
5533
Kayıt stüdyosu: MÇPS (Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar)
Tarihler daha sonra açıklanacaktır.
Stüdyo rezervasyonları: mcps5533@gmail.com
Düzenleyen: Amira Arzık
Sanatçılar: Can Altay ve Saz Arkadaşları
İMÇ 5. Blok No: 5533, Unkapanı, İstanbul
HERKES İÇİN MİMARLIK & KİTEV OBERHAUSEN
Konuşma: Yine Kullan, Yeniden Yaşat, Tekrar Eşleştir, Tamir Et – Sanayi Sonrası Bir Kentin İhmal Edilmiş Bir Mahallesinde Ortak Yaratım Süreçleri
03/11/2017, 19.00-20.30
Konuşmacılar: Agnieszka Wnuczak, Christoph Stark
Mekân: Salt Galata, Bankalar Cd. No: 11, Karaköy