Yayınlar

iyi bir komşu’ya iki yayın eşlik ediyor: İlki, İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer’in önsözü, küratörler Elmgreen & Dragset’in sunuş yazısı, Kaelen Wilson-Goldie’nin bir denemesi ve Pablo Larios tarafından her bir sanatçının işleri hakkında yazılan açıklayıcı metinlerden oluşan iyi bir komşu - Sergi kitabı. Diğeri ise evler, komşular ve mahallelerle ilgili pek çok kişisel hikâye ve anıyı biraraya getiren, sergi kitabını tamamlayan iyi bir komşu - Hikâyeler. Katkı sunanlar arasında sanatçılar, yazarlar, akademisyenler ve daha pek çok başka kişi bulunuyor. Tanıklıkları; öykü, itirafnâme, yaratıcı deneme, mektup, diyalog veya şiir gibi sayısız biçim ve şekil alabiliyor. Sergi gezme deneyimini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanan ve mekânlardan ücretsiz olarak edinilebilen cep boyu bir haritalı föy de bienalin basılı malzemeleri arasında.

Buraya tıklayarak iyi bir komşu - Sergi kitabını ücretsiz olarak görüntüleyebilir veya cihazınıza indirebilirsiniz.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Yapı Kredi Yayınları tarafından, Vehbi Koç Vakfı’nın katkılarıyla yayımlanan 15. İstanbul Bienali yayınları, 20 TL (Sergi) ve 40 TL (Hikâyeler) karşılığında İKSV (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Cad. No: 5, Şişhane, Beyoğlu), seçili kitabevleri ve çevrimiçi platformlardan temin edilebiliyor. Toplu alım talepleriniz için oyku.savlioglu@iksv.org adresinden Öykü Savlıoğlu ile iletişime geçebilirsiniz.

15. İstanbul Bienali yayınlarının uluslararası dağıtımını Walther König kitabevi üstleniyor. Buraya tıklayarak kitapları Türkiye dışından satın alabilir, yurtdışından toplu alım talepleriniz için jessica.kraemer@buchhandlung-walther-koenig.de adresinden Walther König ile iletişime geçebilirsiniz.