Ziyaret
Ziyaret Gün ve Saatleri

15. İstanbul Bienali tüm mekânlarda ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

İstanbul Modern, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, ARK Kültür, Küçük Mustafa Paşa Hamamı ve Yoğunluk Sanatçı Atölyesi pazartesi günleri hariç her gün 10.00-18.00 arasında açıktır ve mekânlara en geç 17.40’ta girilebilmektedir. İstanbul Modern perşembeleri 20.00’ye (son giriş 19.40) kadar gezilebilir.

Pera Müzesi salı, çarşamba, perşembe ve cumartesi günleri 10.00’dan 19.00’a kadar, cuma günleri 10.00’dan 22.00’ye kadar, pazar günleri 12.00’den 18.00’e kadar açık, pazartesi günleriyse kapalıdır.

Cumartesi günleri Küçük Mustafa Paşa Hamamı’nın erkekler bölümü Tuğçe Tuna’nın performansı nedeniyle 16.00’dan sonra ziyarete kapalıdır. Beden Damlaları isimli performansa kayıt için tıklayın.

Bienal 29 Ekim Pazar günü, Cumhuriyet Bayramı’nda açık olacaktır.

Bienalin son hafta sonuna denk gelen 11 Kasım Cumartesi günü Küçük Mustafa Paşa Hamamı dışındaki tüm bienal mekânları gece yarısı 24.00’e kadar açık olacaktır. Bu geceye özel olarak Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, İstanbul Modern ve Pera Müzesi’nde 20.00 ve 22.00’de ek rehberli turlar düzenlenecektir. Rehberli tur biletleri için tıklayın.

Bienalin son gününe denk gelen 12 Kasım Pazar yapılacak İstanbul Maratonu nedeniyle İstanbul Modern’in yer aldığı Meclis-i Mebusan Caddesi, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nun yer aldığı Kemeraltı Caddesi ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı’na ulaşmak için yaygın olarak kullanılan Kadir Has Caddesi (Balat Sahil Yolu) sabah 09.00’dan öğlen 13.00’e kadar trafiğe kapalı olacaktır. Bu saatler arasında mekânlara karayoluyla ulaşmayı planlayan ziyaretçilerimizin raylı sistemi veya deniz yolunu kullanmalarını ve mekânlara yaya olarak gelmelerini öneririz.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 15. İstanbul Bienali’ni ziyaretçilerle ücretsiz olarak buluşturan 2007-2026 Bienal Sponsoru Koç Holding’e teşekkür eder.

Ziyaretçi Kayıt

Bu yıl, bienal izleyicilerinin sergi gezme alışkanlıklarına dair bilgi edinebilme, her mekân için kesin bir izleyici sayısı verisine ulaşabilme gibi gayelerle sergi girişlerinde her izleyicinin, kendisine özel olarak hazırlanacak QR koduyla sergi mekânlarına giriş yapması sağlanıyor. İzleyiciler, tek bir QR kodu ile 12 Kasım’a dek tüm mekânları ziyaret edebilir. İzleyicilerin girişlerde kimlik göstermeleri gerekmeyecektir.

Kişisel verilerini internet üzerinden paylaşmak istemeyen izleyiciler, QR kodlarını sergi mekânlarında girişte yer alan kayıt masalarından, herhangi bir kişisel bilgi sağlamaksızın temin edebilir. Girişlerdeki kayıt masalarında oluşabilecek kuyrukları asgari uzunlukta tutmak ve sorunsuz bir sergi deneyimi sağlayabilmek için izleyicilerimizin kayıt işlemlerini sergilere gelmeden önce tamamlamaları önerilmektedir.

Bienal mekânlarını ziyaret ederken kullanacağınız QR kodunuzu 15bziyaret.iksv.org adresinden ulaşabileceğiniz formu doldurarak ya da bienal mekânlarında bulunan kayıt masalarına başvurarak edinebilirsiniz. Kişiye özel QR kodunuz tüm mekânlar için geçerlidir. QR kodunuzu kaybederseniz aynı kanallar aracılığıyla yeni kod başvurunuzu yapabilirsiniz.

15bziyaret.iksv.org adresindeki formu doldurduktan sonra QR kodunuz gün içinde e-posta adresinize gönderilir. QR kodunuzun adresinize gelmemesi durumunda önemsiz e-postalar klasörünü kontrol edebilir, yeniden deneyebilir ya da 15bziyaret@iksv.org adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Rehberli Turlar

Koç Holding Sponsorluğunda Rehberli Turlar

15. İstanbul Bienali’ni rehberli turlarla ziyaret edebilirsiniz. Bienal süresince devam edecek uzman rehberler eşliğindeki turlar İstanbul Modern, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu ve Pera Müzesi’nde pazartesi günleri hariç her gün düzenlenecek. Tekil bilet satın alarak yalnızca bir mekânı rehberlerle gezmeyi tercih edebilir veya kombine bilet satın alarak tüm mekânlarda rehberli turlardan faydalanabilirsiniz.

Ortalama bir saat kadar süren rehberli turlarda, sanat tarihi ve görsel sanatlar alanında eğitim gören ve bienal sergileri üzerine eğitmen ve müzeolog Mine Küçük’ün liderliğinde özel eğitimlerini tamamlayan rehberlerle bienalde sergilenen işleri daha yakından tanıyabilir, sergiyi, kavramsal çerçevesini daha derinlemesine tecrübe edebilir, işler ve sanatçılarla ilgili sorularınızı da tur boyunca rehberlere iletebilirsiniz.

İstanbul Modern, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Pera Müzesi
Pazartesi hariç her gün 11.00, 14.00, 16.00

Pera Müzesi pazar günleri 12.00’de açıldığından 11.00’deki rehberli tur düzenlenmez.

Rehberli tur biletleri tek mekân için kişi başı 30 TL (öğrenci 15 TL), tüm mekânlar için 55 TL’dir (öğrenci 25 TL).

Ayrıntılı bilgi için rehberlitur@iksv.org ve (212) 334 08 32

Bienali belirtilen rehberli tur saatleri dışında grubunuzla birlikte de ziyaret edebilirsiniz. VIP Rehberli Tur rezervasyonları için (212) 334 07 76 numaralı telefondan veya neva.abrar@iksv.org adresinden Neva Abrar ile iletişime geçebilirsiniz.

Bienal Özel

Bienal Özel bileti, sanatseverlere 15. İstanbul Bienali’ne bireysel olarak destek verirken ayrıcalıklardan yararlanma imkânı sunuyor.

- 14–15 Eylül 2017 tarihlerindeki ön izlemeye katılım,
- Ücretsiz bienal rehberi edinme hakkı,
- Bienal açılış partisine davetiye,
- Bienal ürünlerinde %10 indirim,
- Belirli kafe, restoran, kitabevi ve müzikevlerinde indirimler.

Çocuklar ve Gençler

Koç Holding Desteğiyle Çocuklar ve Gençler Bienal ile Tanışıyor

15. İstanbul Bienali’nin Polly Brannan ve Pera Eğitim ekibiyle iş birliği içinde geliştirdiği çocuk ve gençlere özel eğitim programıyla, bienalin genç ziyaretçileri ev, komşu ve mahalle kavramları üzerine sorular sorup tartışmalar yürütme ve kendi sanat eserlerini yaratma imkânını yakalıyor. Eğitim programında çocukları ve gençleri turlar, atölyeler, tartışmalar, yürüyüşler, haritacılık alıştırmaları ve program dışı buluşmalar bekliyor. Bunların yanı sıra katılımcıların üretecekleri eserler de, bienal boyunca çeşitli dijital platformlarda paylaşılıyor.

Bienal süresince devam eden farklı yaş gruplarına yönelik atölye çalışmalarının içerikleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için Pera Müzesi’nin web sitesini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Mekân
Pera Müzesi

Tarihler
22 Eylül – 12 Kasım 2017

Okul grupları için atölye gün ve saatleri
Pera Engelsiz
Salı, Çarşamba
10.30-12.00, 12.30-14.00
Okullar
Perşembe, Cuma
10.00-11.30, 11.30-13.00, 13.00-14.30

Bireysel gruplar için atölye gün ve saatleri
Cuma, 19.30-21.30 (18 yaş ve üzeri)
Cumartesi, 11.00-13.00 (4-6 yaş)
Cumartesi, 14:00-16:00 (7-12 yaş)
Cumartesi, 14.00-16.00 (13-17 yaş)
Pazar, 12.30-14.30 (4-6 yaş)
Pazar, 15.00-17.00 (7-12 yaş)

Katılım
15. İstanbul Bienali’nin Koç Holding desteği ve Pera Eğitim işbirliğiyle düzenlediği Çocuk ve Gençler için Eğitim Programları’na katılım ücretsizdir. Rezervasyon gereklidir.

Rezervasyon
Atölyelerin gerçekleştirilebilmesi için grupların yeterli sayıya ulaşması gerekmektedir. Bu nedenle atölyeye katılmadan önce egitim@peramuzesi.org.tr veya cocuk@iksv.org adreslerine bir e-posta göndererek rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz. Atölye kapasiteleri okul grupları için 30, hafta sonu grupları için 15 kişiyle sınırlıdır.

Adres
Asmalı Mescit Mahallesi, Meşrutiyet Cad. No: 65, 34430 Beyoğlu, İstanbul

Telefon
(212) 334 99 00 / 04

Ulaşım

İstanbul’da şehiriçi toplu ulaşım İETT’ye bağlı metro, vapur, tramvay ve otobüslerle sağlanmaktadır. İstanbul’a varışınızda bir İstanbul Kart edinmeniz indirimli seyahat etmenizi sağlayacaktır. Anonim İstanbul Kart’lar, durak ve iskelelerin yakınındaki büfelerden 10 TL karşılığında satın alınabilir. Kartınıza duraklarda göreceğiniz otomatlardan yükleme yapabilirsiniz.

Faydalı bağlantılar

İstanbul raylı sistem haritasını indirmek için tıklayın.

Metro İstanbul uygulamasını aşağıdaki ikonlara tıklayarak telefon veya tabletinize indirebilirsiniz.

Otobüs hatları arasında arama yapmak için tıklayın.

Pera Taksi işbirliğiyle bienal mekânları arasında seyahat etmek daha kolay. Pera Taksi’yi arayarak bienal mekânları hakkında bilgi sahibi sürücülerle mekânlar arasında güvenle yolculuk edebilirsiniz. Pera Taksi’ye (0212) 245 5498 numaralı telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Havalimanlarından Taksim Meydanı’na ulaşım

Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Bienali mekânlarının pek çoğunun yürüme mesafesinde yer aldığı Taksim Meydanı’na metro ve Havabus otobüsleriyle ulaşmak mümkündür. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim’e toplu ulaşım yalnızca Havabus’la sağlanmaktadır.

METRO
Tavsiye edilen rota: Atatürk Havaalanı –M1A– Yenikapı –M2– Taksim

HAVABÜS
Sefer saatleri için tıklayın.

TAKSİ
Havalimanlarından kent merkezine taksiyle gelmeyi tercih ederseniz, çıkış kapılarında bekleyen taksilere binebilirsiniz. Kent merkezinden havalimanlarına gidişte Pera Taksi’yi arayarak araç çağırabilirsiniz.

Buluşma Noktaları

15. İstanbul Bienali yayınlarınızı ve haritalı föy vb. basılı malzemelerinizi göstererek bienal mekânları etrafındaki pek çok kafe ve restoranda indirimlerden yararlanabilirsiniz.
 

5. Kat %15
Ara Cafe %10
Brew Coffeeworks %20
Tüm şubelerde geçerlidir. Çekirdek kahve indirime tabi değildir.
Cafe Note %10
Cibalikapı Balıkçısı %10
Moda şubesinde geçerlidir.
Coffee Ya Basta %15
Tüm şubelerde geçerlidir.
Craft Espresso %15
Day Coffee Design %10
Geyik Coffee Roastery & Cocktail Bar %10
Gölge Cafe %10
Gran Karaköy %15
Kahvedan %10
Karabatak %10
Karaköy Lokantası %10
Yalnızca öğle menüsünde geçerlidir.
Komşufırın %20
Tüm şubelerde geçerlidir.
Limonlu Bahçe %15
Mavra Cafe %15 (Nakit) | %10 (Kredi kartı)
Miss Pizza %10
Tüm şubelerde geçerlidir.
NaN Şişhane %10
Norm %20
Yalnızca kahve ürünlerinde geçerlidir.
Press Karaköy %10
Ravouna 1906 %15
Rico Balat %15 (Nakit) | %10 (Kredi kartı)
Vault Karaköy %10

Konaklama ve Konuk Ağırlama

15. İstanbul Bienali’ni şehir dışından ziyaret edecekseniz, planyourstay@iksv.org adresine bir e-posta göndererek seyahat planınızı oluşturmada destek talep edebilirsiniz.